Verlašević Mensur
(Visoko, 1950)
Akademiju likovnih umjetnosti završio je 1974. godine u Zagrebu na Odsjeku za grafiku u klasi prof. Alberta Kinerta. U klasi istog profesora završava i postdiplomski studij 1976. godine. Član je ULUBiH-a od 1975. godine.